Grupa Mipa przejmuje WB Coatings

Utworzono 17 grudnia, 2022

1 stycznia 2023 r. MIPA przejmie działalność biznesową Warnecke & Böhm GmbH i będzie nadal prowadzić markę WB Coatings

Asortyment produktów i relacje z klientami firmy Warnecke & Böhm realizować będzie Feycolor GmbH w Regensburgu, firma, która również należy do grupy Mipa.

Jednak produkty będą wytwarzane we współpracy z różnymi zakładami produkcyjnymi Mipa w zależności od obszaru produkcji. „Tradycyjna marka WB Coatings zdecydowanie powinna zostać zachowana nawet po przejęciu”, podkreśla Markus Fritzsche, CEO MIPA SE. „Tak więc istniejąca grupa klientów będzie nadal zaopatrywana w asortyment do którego są przyzwyczajeni, przy jednoczesnym zachowaniu wsparcia ze strony wyspecjalizowanej firmy zajmującej się lakierami przemysłowymi mieszczącej się w Bawarii.” Marcus Preußner, dyrektor zarządzający WB Coatings, jest również przekonany, że dzięki przekazaniu biznesu Grupie Mipa, podjęto właściwą decyzję. „Sprzedaż Warnecke & Böhm GmbH firmie MIPA SE jest strategicznie ważnym krokiem w przygotowaniu marki WB Coatings na przyszłość. Wieloletnia bardzo udana współpraca z MIPA zapewni również płynne przejście.”

Po śmierci poprzedniego właściciela po krótkiej, ciężkiej chorobie w czerwcu 2022 roku, Warnecke & Böhm GmbH została odziedziczona przez fundację, która jednak nie jest zainteresowana kontynuowaniem działalności. Lokalizacja w Schliersee będzie wykorzystywana do innych celów, więc nie jest ona częścią przejęcia przez Grupę Mipa. 40 pracownikom WB Coatings zaoferowano pracę w pozostałych lokalizacjach Grupy Mipa. Wspólnym celem firm Warnecke & Böhm i MIPA jest utrzymanie na jak najniższym poziomie negatywnego wpływu na personel zakładu w Schliersee. Przygotowania do przejęcia pod koniec roku już trwają i będą sukcesywnie realizowane.   Warnecke & Böhm sprzedaje swoje produkty, które od kilku lat są produkowane głównie w Grupie Mipa, w Niemczech i krajach sąsiednich. Klientami Warnecke & Böhm są przede wszystkim klienci przemysłowi w obszarach budowy maszyn i urządzeń, technologii medycznej, malowania szkła, technologii audio i obudów metalowych, a także użytkownicy specjalnych rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. Dla Grupy Mipa przejęcie działalności WB Coatings oznacza dalsze rozszerzenie bazy klientów i portfolio produktów w dziedzinie powłok przemysłowych, dzięki czemu można z powodzeniem wykorzystać liczne synergie z istniejącymi produktami Mipa.

Wraz z przejęciem MIPA SE zapewnia ciągłość istnienia marki WB Coatings i działalności biznesowej Warnecke & Böhm w Bawarii, a także ciągłe dostarczanie klientom materiału, do którego są przyzwyczajeni.

Powrót do aktualności
Najnowsze artykuły

WB Coatings na największym teleskopie świata

Ekstremalnie Wielki Teleskop (w skrócie ELT) Europejskiego Obserwatorium Południowego ESO jest uważany za przełomowy dla eksploracji kosmosu. Gigantyczny teleskop jest obecnie montowany w Chile, gdzie ma zostać uruchomiony za około pięć lat. Będzie to wówczas największy na świecie teleskop dla światła widzialnego i podczerwonego.

MIPA przejmuje dział przemysłowy HAERING GmbH

Miło nam Państwa poinformować, że MIPA SE przejęła dział powłok przemysłowych HAERING GmbH z Unterheinriet (niedaleko Heilbronn) z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 roku.

Uwaga! Przeprowadzamy się!

Nowa siedziba w Solcu Kujawskim