Seria PROTect – funkcjonalne zabezpieczenie powierzchni

Utworzono 11 maja, 2019

Mimo, że lakiery bezbarwne 2K spełniają wszystkie wymagania długotrwałego zabezpieczenia powłoki, można je dodatkowo uszlachetnić. W celu funkcjonalnego zabezpieczania powierzchni MIPA opracowała serię PROTect.

Przy pomocy głównego produktu MipaPROTect Ultra 9H możliwe jest uszlachetnianieszerokiego spektrum. Produkt odświeża powierzchnię lakierniczą i wzmacnia powłokę przed mikrozarysowaniamia także podwyższa stopień połysku.Dzięki efektowi „Easy-to-clean“ zabrudzenia różnego rodzaju jak np.: ptasie odchody lub insekty usuwane są o wiele łatwiej.

Jeszcze bardziej podkreślono ten efekt wprodukcie Mipa PROTect Easy-Clean. Ontakże odświeża optycznie zwietrzałe powierzchnie.Szczególnie warte podkreśleniajest tu działanie anti-graffiti. Lakiery z puszekw sprayu lub pisaki można dziecinniełatwo usunąć ściereczką z niewielkim dodatkiem wody. Dzięki temu produkt nadajesię szczególnie do wykorzystania w obszarzepublicznym aby poprawiać wygląd ichronić silnie obciążone powierzchnie.

Mipa PROtect Raincoat wyposażonyjest w silny efekt hydrofobowy – jest totzw. niewidoczna wycieraczka. Szczególniew przypadku aplikacji na szkło możnazaobserwować, że woda ma nieznacznykontakt z powierzchnią i tym samym łatwospływa. Oczywiście jest to związane zefektem czyszczenia powierzchni. W przypadkunanoszenia na szyby samochodowemożna przy średniej prędkości pojazduzrezygnować z uruchamiania wycieraczek.Wszystkie trzy produkty sprzedawanesą w zestawach z gąbeczką i ściereczkąmikrofazową. Ilość pozwala na aplikacjęna minimum średnią wielkość samochoduosobowego. Produkty nakładane sągąbeczką na powierzchnię w niewielkichilościach i ekstremalnie cienkich warstwach,końcowo przecierane ściereczkąmikrofazową. Bezpośrednio po wysuszeniupełnią już swoją funkcję ochronną. Odnowieniepowłoki, po obciążeniu mechanicznympowierzchni przewidzianejest dopiero pokilku miesiącach.

Powrót do aktualności
Najnowsze artykuły

Mipa WBC Binder 2K-Softfeel

Wodorozcieńczalny poliuretanowy lakier 2K o efekcie szczególnej miękkości do stosowania we wnętrzach samochodów (np. lakierowanie desek rozdzielczych, paneli drzwi, konsol środkowych itp.).

Mipa Expo 2020

W związku z zaistniałą sytuacją, licznymi odwołanymi targami w tym roku stoisko Mipa zaprojektowane na targi Automechanika 2020 przenieśliśmy z Frankfurtu do chmury.

Mipa Compactfiller 5+1 OE

2K podkład wypełniający, szybki w szlifowaniu o doskonałej sile wypełnienia i dobrej przyczepności do zastosowania w lakiernictwie samochodowym.