Seria PROTect – funkcjonalne zabezpieczenie powierzchni

Utworzono 11 maja, 2019

Mimo, że lakiery bezbarwne 2K spełniają wszystkie wymagania długotrwałego zabezpieczenia powłoki, można je dodatkowo uszlachetnić. W celu funkcjonalnego zabezpieczania powierzchni MIPA opracowała serię PROTect.

Przy pomocy głównego produktu MipaPROTect Ultra 9H możliwe jest uszlachetnianieszerokiego spektrum. Produkt odświeża powierzchnię lakierniczą i wzmacnia powłokę przed mikrozarysowaniamia także podwyższa stopień połysku.Dzięki efektowi „Easy-to-clean“ zabrudzenia różnego rodzaju jak np.: ptasie odchody lub insekty usuwane są o wiele łatwiej.

Jeszcze bardziej podkreślono ten efekt wprodukcie Mipa PROTect Easy-Clean. Ontakże odświeża optycznie zwietrzałe powierzchnie.Szczególnie warte podkreśleniajest tu działanie anti-graffiti. Lakiery z puszekw sprayu lub pisaki można dziecinniełatwo usunąć ściereczką z niewielkim dodatkiem wody. Dzięki temu produkt nadajesię szczególnie do wykorzystania w obszarzepublicznym aby poprawiać wygląd ichronić silnie obciążone powierzchnie.

Mipa PROtect Raincoat wyposażonyjest w silny efekt hydrofobowy – jest totzw. niewidoczna wycieraczka. Szczególniew przypadku aplikacji na szkło możnazaobserwować, że woda ma nieznacznykontakt z powierzchnią i tym samym łatwospływa. Oczywiście jest to związane zefektem czyszczenia powierzchni. W przypadkunanoszenia na szyby samochodowemożna przy średniej prędkości pojazduzrezygnować z uruchamiania wycieraczek.Wszystkie trzy produkty sprzedawanesą w zestawach z gąbeczką i ściereczkąmikrofazową. Ilość pozwala na aplikacjęna minimum średnią wielkość samochoduosobowego. Produkty nakładane sągąbeczką na powierzchnię w niewielkichilościach i ekstremalnie cienkich warstwach,końcowo przecierane ściereczkąmikrofazową. Bezpośrednio po wysuszeniupełnią już swoją funkcję ochronną. Odnowieniepowłoki, po obciążeniu mechanicznympowierzchni przewidzianejest dopiero pokilku miesiącach.

Powrót do aktualności
Najnowsze artykuły

Targi Automechanika we Frankfurcie - Nowy termin!

Automechanika Frankfurt - 14–18 września 2021 r.

Podkład Mipa 2K-HS F37

Mipa F37 to nowy poliuretanowy podkład wypełniający mokry na mokry do szybszego lakierowania o uniwersalnej przyczepności.

Nowość! Szpachlówka Mipa PX 8

Nowa szpachlówka wypełniająca i wykończeniowa Mipa PX 8