Seria PROTect – funkcjonalne zabezpieczenie powierzchni

Utworzono 11 maja, 2019

Mimo, że lakiery bezbarwne 2K spełniają wszystkie wymagania długotrwałego zabezpieczenia powłoki, można je dodatkowo uszlachetnić. W celu funkcjonalnego zabezpieczania powierzchni MIPA opracowała serię PROTect.

Przy pomocy głównego produktu MipaPROTect Ultra 9H możliwe jest uszlachetnianieszerokiego spektrum. Produkt odświeża powierzchnię lakierniczą i wzmacnia powłokę przed mikrozarysowaniamia także podwyższa stopień połysku.Dzięki efektowi „Easy-to-clean“ zabrudzenia różnego rodzaju jak np.: ptasie odchody lub insekty usuwane są o wiele łatwiej.

Jeszcze bardziej podkreślono ten efekt wprodukcie Mipa PROTect Easy-Clean. Ontakże odświeża optycznie zwietrzałe powierzchnie.Szczególnie warte podkreśleniajest tu działanie anti-graffiti. Lakiery z puszekw sprayu lub pisaki można dziecinniełatwo usunąć ściereczką z niewielkim dodatkiem wody. Dzięki temu produkt nadajesię szczególnie do wykorzystania w obszarzepublicznym aby poprawiać wygląd ichronić silnie obciążone powierzchnie.

Mipa PROtect Raincoat wyposażonyjest w silny efekt hydrofobowy – jest totzw. niewidoczna wycieraczka. Szczególniew przypadku aplikacji na szkło możnazaobserwować, że woda ma nieznacznykontakt z powierzchnią i tym samym łatwospływa. Oczywiście jest to związane zefektem czyszczenia powierzchni. W przypadkunanoszenia na szyby samochodowemożna przy średniej prędkości pojazduzrezygnować z uruchamiania wycieraczek.Wszystkie trzy produkty sprzedawanesą w zestawach z gąbeczką i ściereczkąmikrofazową. Ilość pozwala na aplikacjęna minimum średnią wielkość samochoduosobowego. Produkty nakładane sągąbeczką na powierzchnię w niewielkichilościach i ekstremalnie cienkich warstwach,końcowo przecierane ściereczkąmikrofazową. Bezpośrednio po wysuszeniupełnią już swoją funkcję ochronną. Odnowieniepowłoki, po obciążeniu mechanicznympowierzchni przewidzianejest dopiero pokilku miesiącach.

Powrót do aktualności
Najnowsze artykuły

Lakier bezbarwny Mipa 2K HS Carbonic

Wysokiej jakości lakier przeznaczony do transparentnego lakierowania podłoży z włókien kompozytowych (np. włókna szklanego, włókna węglowego itp.).

LAKIERY DO DREWNA ROSNER - Jakość wynikająca z tradycji

Marka Rosner to od 90 lat synonim jakości bejc i lakierów do drewna. MIPA SE przejęła markę w 2010 roku i od tego czasu niezmiennie kontynuuje tradycję produkując dobrze znane wyroby według niezmienionych, sprawdzonych receptur.