Ekspresowe podkłady MIPA

Utworzono 21 maja, 2019

Po serii ekspresowych lakierów bezbarwnych do różnorodnych zastosowań, MIPA prezentuje nowy asortyment szybkoschnących podkładów. Dla każdego coś dobrego.

Suszenie z prędkością światła

Mipa 1K-UV-Filler wykorzystuje jako energię do suszenia promieniowanie UV. Produkt jest gotowy do natrysku i natryskiwany jest bezpośrednio na powierzchnię przewidzianą do naprawy. Podkład cechuje również bezpośrednia przyczepność do stali, aluminium lub podłoży ocynkowanych. Energia potrzebna do suszenia dostarczana jest lampami UV-LED, rtęciowymi lub promieniami słonecznymi bez suszenia międzyoperacyjnego. Po ok. 5 minutach powierzchnia jest gotowa do szlifowania. Dzięki ekstremalnie wysokiej zawartości ciał stałych, bez naświetlenia promieniami UV, czas przydatności do użycia jest praktycznie nieskończony, a sam podkład jest bardzo wydajny. Łatwość szlifowania przy bardzo dobrej rozlewności dopełniają właściwości produktu. W szczególności w naprawie typu spot lub częściowej, gdzie nie ma wpływu pogoda a cała powierzchnia do naprawy może być objęta lampami, możliwa jest nowa szybkość pracy bez udziału kosztów ogrzewania. Produkt jest niezależny od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza, ponieważ światło UV prowadzi do reakcji suszenia.

Lepsze wyniki w kabinie lakierniczej

Podkład Mipa 2K-HS-Express-Filler FX 5 aplikowany bez konieczności suszenia w kabinie lakierniczej. W stosunku mieszania 2:1 z Mipa 2K-HS-Express-Härter HX 25 i dodatku 10% Mipa 2K-Express-Beschleiuniger zamiast rozcieńczalnika można bez odparowania międywarstwowego nanieść większą ilość natrysków. Podczas gdy w temperaturach pokojowych w zależności od warunków otoczenia potrzebne jest do szlifowania ok. 25 min, w kabinie w 40°C tylko 10 minut a w 60°C tylko 5 minut zachowując oczywiście czas na wychłodzenie produktu. W celu zwiększenia przyczepności do „gołych” metali proponujemy Mipa Vorreiniger Express. Mipa 2K-HS-Express-Filler FX 5 można bez dodatkowych kosztów stosować jako produkt, który jest tradycyjną alternatywą do produktów schnących w promieniach UV.

Racjonalny ekspres

Jeśli proces w kabinie dopuszcza więcej czasu do prac związanych z podkładem wypełniającym, idealnym rozwiązaniem jest Mipa 2K-HS-Express-Filler FX 4. W tradycyjnym stosunku mieszania 4:1 z Mipa 2K-Härter H 5 i ok. 15% Mipa 2K Verdünnung, szlifowalność w temperaturach pokojowych uzyskiwana jest po 35 minutach, a w 60°C suszenia piecowego po ok. 10 minutach. Również w tym przypadku Mipa Vorreiniger Express poprawia przyczepność do „gołego” metalu.

Lepsza wydajność w lakierni

W połączeniu z innymi racjonalnymi ekonomicznie produktami Mipa Autolacke, nowe podkłady ekspresowe Mipa Express- Füller oferują lepszą wydajność w lakierni. Jak nigdy wcześniej, dzięki podkładom ekspresowym Mipa Express- Füller możliwa jest komfortowa i szybka praca w lakierni

Powrót do aktualności
Najnowsze artykuły

Mipa Expo 2020

W związku z zaistniałą sytuacją, licznymi odwołanymi targami w tym roku stoisko Mipa zaprojektowane na targi Automechanika 2020 przenieśliśmy z Frankfurtu do chmury.

Mipa Compactfiller 5+1 OE

2K podkład wypełniający, szybki w szlifowaniu o doskonałej sile wypełnienia i dobrej przyczepności do zastosowania w lakiernictwie samochodowym.

Mipa C210 Lakier bezbarwny

2K akrylowy lakier bezbarwny do korzystnej cenowo renowacji z ochroną UV.