Inwestycja w przyszłość: nowa siedziba MIPA Polska

Utworzono 30 lipca, 2023

Już wkrótce zapraszamy do nowej siedziby spółki w Solcu Kujawskim.

Inwestycja powstała w Solcu Kujawskim. Miasto liczy 16 tys. mieszkańców i znajduje się 25 km od obecnej siedziby w Bydgoszczy, 0,5 km od nowo budowanej S10. Lokalizacja jest wyjątkowo korzystna ze względu na połączenie S10 z autostradą Amber One A1 oraz S5 w kierunku Poznania i Wrocławia. Kolejnym ważnym argumentem logistycznym jest bliskość portu lotniczego w Bydgoszczy odległego o 25km od nowej siedziby spółki.

Budowa rozpoczęła się 15 grudnia 2022 roku, a ukończona została 28 lipca 2023 roku. Działka o powierzchni 15 000 m2 została podzielona na dwie części i w początkowej fazie zabudowano jej połowę. Pozostała część pozostaje rezerwą do dalszego rozwoju.

Ciekawostki:

  • W szczytowym momencie na budowie pracowało jednocześnie 55 pracowników z różnych branż.
  • Nowy magazyn o powierzchni 1000 metrów kwadratowych i wysokości 10 metrów umożliwia składowanie ponad 1000 europalet. Wysyłka i odbiór towarów są ułatwione dzięki stacji dokującej.
  • Nowoczesne wentylatory sufitowe, które latem schładzają powietrze, a zimą pomagają obniżyć koszty ogrzewania, zapewniają recyrkulację ciepłego powietrza do ogrzewania hali. Dodatkowo powietrze rozprowadzane jest równomiernie dla określonej wysokości hali, co stwarza komfortowe warunki pracy.
  • W nowym budynku ważną jego częścią jest Centrum Szkoleniowe Mipa. Na 200 m2 w nowoczesnej strefie przygotowawczej oraz w kabinie lakierniczej regularnie odbywać będą się szkolenia dla lakierników i handlowców z całej Polski.
  • Powierzchnia biurowa o łącznej powierzchni 400 m2 została przygotowana na 2 poziomach biurowca. Swoje miejsce znalazły tu sale szkoleniowe i biurowe wraz z nowoczesnym open space.
  • Nowa lokalizacja spełnia najsurowsze wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa pracy.
  • Na etapie budowy, wszędzie tam, gdzie było to możliwe, zastosowano produkty Grupy Mipa, takie jak ochrona przeciwpożarowa Feycolor konstrukcji stalowej magazynu lub produkty z asortymentu dekoracyjnego Mipa, takie jak podkład gruntujący do ścian Mipa Tiefgrund LF i farba wewnętrzna Mipa Ultima lub Mipa House Paints do zabezpieczenia betonowych stoposłupów w magazynie.

Inwestycja to kolejny krok w rozwoju marki MIPA na polskim rynku, na którym producent farb z Landshut obecny jest od 1997 roku.

Powrót do aktualności
Najnowsze artykuły

WB Coatings na największym teleskopie świata

Ekstremalnie Wielki Teleskop (w skrócie ELT) Europejskiego Obserwatorium Południowego ESO jest uważany za przełomowy dla eksploracji kosmosu. Gigantyczny teleskop jest obecnie montowany w Chile, gdzie ma zostać uruchomiony za około pięć lat. Będzie to wówczas największy na świecie teleskop dla światła widzialnego i podczerwonego.

MIPA przejmuje dział przemysłowy HAERING GmbH

Miło nam Państwa poinformować, że MIPA SE przejęła dział powłok przemysłowych HAERING GmbH z Unterheinriet (niedaleko Heilbronn) z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 roku.

Uwaga! Przeprowadzamy się!

Nowa siedziba w Solcu Kujawskim