Unijne ograniczenia i brak wymogów szkoleniowych

Utworzono 16 czerwca, 2023

produktów zawierających więcej niż 0,1% diizocyjanianów monomerycznych

Brak obowiązku szkolenia w zakresie diizocyjanianów dla standardowych utwardzaczy Mipa.

W związku z dostosowaniem rozporządzenia REACH od 2020 r. od 24 sierpnia 2023 r. w całej Europie obowiązkowe są dodatkowe szkolenia dla użytkowników z zakresu stosowanie produktów zawierających diizocyjaniany. Jednak wszystkie utwardzacze Mipa ze standardowego asortymentu lakierów samochodowych i przemysłowych już dawno spadły poniżej nowej wartości granicznej 0,1% wagowo i dlatego mogą być nadal używane bez konieczności szkolenia. Daje to pewność, że znane właściwości nie zostaną w przyszłości zmienione, a aplikacja nie ulegnie zmianie. Ponadto klienci Mipa nie muszą martwić się czasochłonnym i kosztownym szkoleniem swoich pracowników. Jeśli używasz produktów, których dotyczy nowa dyrektywa, możesz przeprowadzić niezbędne szkolenie, np. na następującej platformie: www.safeusediisocyanates.eu

Powrót do aktualności
Najnowsze artykuły

WB Coatings na największym teleskopie świata

Ekstremalnie Wielki Teleskop (w skrócie ELT) Europejskiego Obserwatorium Południowego ESO jest uważany za przełomowy dla eksploracji kosmosu. Gigantyczny teleskop jest obecnie montowany w Chile, gdzie ma zostać uruchomiony za około pięć lat. Będzie to wówczas największy na świecie teleskop dla światła widzialnego i podczerwonego.

MIPA przejmuje dział przemysłowy HAERING GmbH

Miło nam Państwa poinformować, że MIPA SE przejęła dział powłok przemysłowych HAERING GmbH z Unterheinriet (niedaleko Heilbronn) z mocą wsteczną od 1 stycznia 2024 roku.

Uwaga! Przeprowadzamy się!

Nowa siedziba w Solcu Kujawskim